Sesja narzeczeńska

Sesja zakochanych

Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – sesja zakochanych – fotograf Opole

Sesja narzeczeńska to sesja, którą wykonuję jako fotograf ślubny najczęściej przed ślubem. Podczas fotografowania Was podczas sesji narzeczeńskiej stawiam w centrum Waszą relację i łączące Was uczucia. Zachęcam więc do zachowywania się naturalnie, do przytulania, do obdarzania się czułościami, trzymania za ręce, bo jest to przecież sesja zakochanych.

Zdjęcia z sesji dość często moje pary ślubne wykorzystują w swoich zaproszeniach ślubnych lub jako obrazy lub fotoalbumy w podziękowaniach dla rodziców. Często też wiszą w formie odbitek na sali weselnej wśród innych ich zdjęć.

Sesja narzeczeńska to też nie wątpliwie dobry moment na:

 • oswojenie się z aparatem
 • pozbyciem stresu z pozowaniem
 • nasze wspólne poznanie się

To z kolei pomaga moim parom ślubnym na pozbyciem się stresu moją osobą w dniu ślubu.

sesja narzeczeńska, sesja zakochanych, fotograf Opole

Porady i inspiracje

Dość często pytacie mnie, kiedy i gdzie wybrać się na sesję narzeczeńską? Jestem wstanie zrealizować sesję w studiu, w hotelu lub w Waszym domu – choć zdjęcia w pomieszczaniach są bardzo rzadko wybierane przez pary. Śmiem twierdzić, że każde miejsce jest dobre do zrobienia zdjęć, bo ważni jesteście na nich Wy, a otoczenie ma nam tylko dopomóc by zdjęcia były piękne. Najczęściej wybieracie sad, las, jezioro, góry, miejsce, do którego macie sentyment. Zdarzają się też większe lub mniejsze miasta. Jedyne co jest najważniejsze, to byście się czuli dobrze i swobodnie w wybranym plenerze. Jeśli nie lubicie zgiełku i hałasu miasta, wybierzcie cichą polanę, pola czy las, czyli miejsca, w których króluje cisza i spokój, otoczona naturą i zielenią.

sesja zakochanych, fotograf Kędzierzyn-Koźle

Pytacie też o porę dnia, kiedy najlepiej?

Najczęściej staram się wykonywać zdjęcia po południu lub wieczorem podczas tzw. „złotej godziny” jest to moment tuż po wschodzie słońca lub przed jego zachodem, ponieważ światło jest w miarę miękkie i nie świeci zbyt intensywnie. Skutkiem tego są delikatne cienie oraz ciepłe i stonowane promienie słoneczne, które nadają delikatności oraz niezwykłości.

Jeżeli chodzi o porę roku to osobiście preferuję wiosnę i jesień (miesiące: maj, wrzesień – ze względu na wszechobecne intensywne kolory, niebieskie niebo i dobre światło). Ale oczywiście to Wy decydujecie kiedy sesję narzeczeńską chcielibyście zrobić. Zdecydowanie jednak odradzam sesję w samo południe – bo ostre słońce to: cienie pod oczami, mrużenie oczu, niekorzystnie wyglądająca skóra.

Sesja narzeczeńska – jak się przygotować?

Często dostaję od Was także pytanie: jak się przygotować do takiej sesji, aby zdjęcia były piękne i naturalne. Z mojego punktu widzenia jako fotografa, to Wy jesteście dla nas najważniejsi, a jedyne co musicie ze sobą zabrać to uśmiech i dobry humor. Sesja narzeczeńska to czas dla Was, więc ważne, abyście spędzili go przyjemnie i w dobrych nastrojach. Ważne jest też, to by ubrać się w stroje, w których czujecie się dobrze, luźno, które Was nie opinają i nie blokują ruchu. Zazwyczaj ustalam przed samą sesją z parą też, to co należy ze sobą zabrać na samą sesję.

fotograf Opole

Co warto zabrać ze sobą na sesję narzeczeńską?

W związku z tym, że najczęściej robię zdjęcia w plenerze, to zawsze proszę abyście na sesję narzeczeńską zabrali ze sobą:

 • jedną (lub dwie stylizacje)
 • środek na komary, kleszcze
 • coś do picia np. wodę (w przypadku sesji w zimie, to najlepiej w termosie coś ciepłego)
 • możecie też zabrać coś do zjedzenia (np. jakiś baton energetyczny)
 • pomadkę do ust, błyszczyk, płatki matujące lub puder, gumkę lub spinkę do włosów
 • dobre humory

Po powrocie do domu dobrze sprawdzić czy nie macie na sobie kleszczy!

Pytacie niejednokrotnie czy potrzebne są jakieś gadżety lub rekwizyty? Wydaje mi się, że zabranie rekwizytów przeszkadza w samej sesji narzeczeńskiej, ale oczywiście zależy to od Was.

Pytacie też czy na sesję można zabrać zwierzaki – swoich pupili? Rowery? Czy możemy przyjechać na motorze? – takie dość często też padają pytania. Więc jeżeli chcecie bym na zdjęciach to uwiecznić, to jestem jak najbardziej za.

sesja narzeczeńska z rowerami

Sesja narzeczeńska – jak się ubrać?

W swoim zdjęciach stawiam na naturalność – zarówno w Waszym wyglądzie, jak i w Waszych emocjach. Dlatego też odradzam oficjalne stroje – np. garnitur, koszula z krawatem, suknia wieczorowa. Sugeruję, żebyście ubrali się przede wszystkim wygodnie i komfortowo, na luzie. Oczywiście odpowiednio do miejsca sesji oraz pory roku.

Czy makijaż jest potrzebny do sesji? Pytają moje klientki.

Zdecydowanie mówię tak. Zawsze lepiej i pewniej się czują kobiety, które mają zrobiony makijaż. Jeżeli chcesz wyglądać „jak milion dolarów” to zdecydowanie polecam paniom wykonanie profesjonalnego makeup’u. Oczywiście można skorzystać z profesjonalnej makijażystki – choćby jako makijaż próbny przez ślubem. Można też zrobić sobie samemu. Makeup nie musi być mocny, ale ważne, żeby oko było podkreślone. Panowie mogą być przypudrowani, choć nie jest to koniecznie.

Ile trwa sesja narzeczeńska?

Sesja narzeczeńska, sesja zakochanych trwa zazwyczaj w przedziale od jednej do dwóch godzin. W przypadku kiedy się przemieszczamy z miejsca na miejsce czas ten może się nieco wydłużyć – do trzech godzin. Im dłużej robię zdjęcia, to tym bardziej jesteście zmęczeni, a to ma być dla Was przyjemne, a nie męczące. Więc zazwyczaj ograniczam się do dwóch godzin i uwierzcie mi, że w tym czasie jestem w stanie zrobić wiele bardzo dobrych zdjęć, z których będziecie zadowoleni.

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Cena za sesję narzeczeńska jest uwarunkowana Waszym wyborem i ewentualnym doborem dodatków dodatkowo płatnych tj. fotoalbum, fotobraz, odbitki, powiększenia:

 • 5oo zł – Pakiet Mini – w tej cenie otrzymujecie 25 zdjęć w wersji cyfrowej
 • 8oo zł – Pakiet Maxi – tej cenie otrzymujecie 40 zdjęć w wersji cyfrowej oraz otrzymujecie także odbitki w formacie 15×21 cm
 • w obu pakietach wliczony jest także dojazd na terenie Opolszczyzny do 100 km od Kędzierzyna-Koźla. W przypadku wyjazdów poza województwo opolskie oraz 100 km od Kędzierzyna-Koźla doliczam koszt dojazdu 2 zł/km
 • w obu przypadkach otrzymujecie dostęp do galerii www, chronionej hasłem, z możliwością pobierania zdjęć w pełnej rozdzielczości, aktywnej przez miesiąc czasu, z możliwością udostępniania zdjęć rodzinie i znajomym
 • czas przewidziany na realizację samych zdjęć – sesji w plenerze – to 1-2 godziny
 • cenę sesji narzeczeńskiej za granicą Polski wyceniam i ustalam szczegóły indywidualnie
 • materiał oddaję do 2 tygodni
 • po oddaniu materiału istnienie możliwość zamówienia dodatkowych odbitek, powiększeń, fotoobrazu, spersonalizowanej fotoksiążki lub fotoalbumu
sesja narzeczeńska, sesja zakochanych

Przykładowe zdjęcia z sesji narzeczeńskiej znajdziecie na moim blogu oraz na koncie Instagramowym

ZAREZERWUJ TERMIN

Wypełnij poniższy formularz albo zadzwoń +48 505 035 929

W ciągu 24 h otrzymasz maila z wszystkimi informacjami dotyczącymi sesji.

Dziękuję. Wiadomość została wysłana.Nie można wysłać wiadomości, spróbuj jeszcze raz.
Facebook
Instagram
Pinterest
Email
What's app

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE © 2024 JAROSŁAW KOZŁOWSKI - FOTOGRAF ŚLUBNY | WROCŁAW | OPOLE | KĘDZIERZYN-KOŹLE | FOTOGRAFIA ŚLUBNA